Pi Makina
Türkçe

Pi Makina

Pi Makina, 1972’den beri ürettiği iş ve inşaat makinaları ile tüm dünyaya hizmet vermeye Erg İnşaat'ın imalat birimi olarak yapılanarak başlamıştır. Geniş ürün skalası ve servis hizmetiyle 50 yıla yakın süredir iş makinası üretimi alanındaki faaliyetleri ve müşterilerin ticari ihtiyaçlarına yönelik sunduğu pratik çözümlerle dikkate değer başarılar göstermekteadir. Beton pompaları, kule vinçleri, kazıcı yükleyiciler, ekskavatörler gibi güçlü, verimli ve güvenilir iş makinaları ile projeleri tam zamanında ve düşük maliyetlerle tamamlama gayesindedir. Ayrıca satış sonrasında da sağladığı hizmetler ile sadece Türkiye’den değil, dünyanın birçok ülkesinden müşterilerine 7/24 servis ve yedek parça hizmeti sunmaktadır.

Tasarım ekibinin yaptığı tasarımlara, Ar-Ge ekibinin de yaptığı çalışmalar desteklenerek makinalar üretime hazır hale getirilmektedir. Kalite Kontrol laboratuvarlarındaki testlerden başarı ile geçen malzemeler üretim için fabrikaya gönderilirler. Her biri alanında uzman mühendislerin kontrolünde üretimi tamamlanan makinalar, üretimin her bir aşamasında ve üretim sonrasında çeşitli kontrollerden geçerler. ‘Tam müşteri memnuniyeti’ ilkesi doğrultusunda son bir kez daha Kalite Kontrol değerlendirmesi yapılan makinalar bu aşamadan sonra müşteriye teslim edilir.

Kazıcı yükleyici, yükleyici, mini yükleyici, kendini yükler damper ve greyder iş makinaları üreten Pi Makina’nın son geliştirdiği ürünlerden biri olan Kazıcı Yükleyiciler Beko Loder olarak da bilinmektedir. Pi Makina Beko Loaderler hareketli operatör koltuğu, mevki koruması, birden fazla kontrolü aynı anda sağlamaya uygun olarak tasarlanmış kontrol kabini ile operatörlerin hem konforu sağlanmış hem de makinanın kullanım verimliliği artırılmıştır. Ön tarafta yer alan geliştirilmiş teknolojiler ile donanımların yükleyici ve arkada bulunan kazıcı kepçesi sayesinde kullanıcı ve makina sahiplerine uzun süreli, dayanıklı ve güçlü kullanım sağlayan bir makina sunmuştur.

Yükleyiciler bina inşaası, altyapı çalışmaları, atık veya geri dönüşüm tesisleri, taş - maden ocakları, kaya taşıma ve depolama işlerinde kullanılır. Yükleyiciler bu alanlarda çalışan en önemli makinalardan biridir. Günümüzde en çok tercih edilen modeller, asfalt yolda da kolaylıkla hareket etmesi sebebiyle lastik tekerlekli yükleyicilerdir.

Pi makina Mini yükleyici sektörünün türkiye öncülerindendir. Pi Makina greyder makinaları yol inşaatlarında, kar temizleme işlerinde, hafriyatta ve kazma işlemlerinde en az sayıda sorun kapasitesi ile çalıştırılmak üzere üretilmiştir. Markanın ürün grubu arasında önemli bir parçası olarak görülen kendini yükler damper, zor koşullarda çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Güçlü yapısı, geniş hacmi ile birçok işi aynı anda yapabilen bir üründür. Kendini yükler damper, şantiyelerde yükleyici olarak görev alır ve ön tarafındaki damper sayesinde ikinci bir taşıyıcı makinaya gerek duymadan malzemeyi istenilen bölgeye ulaştırır.

Pi Makina'nın kendi tasarımı ve uygulamasından oluşan bir diğer ürün olan damperli kamyonlar da dayanıklı yapısı, kalitesi ve kullanımda sağladığı kolaylıklar bakımından kullanıcıların tercihleri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin ilk yerli kule vinç üreticisi olan Pi Makina, kule vinçlerde son yıllarda birçok büyük firma ile çalışmış ve Türkiye’nin yanı sıra birçok ülkede de tercih edilmeye devam edilmektedir. 37 metre çalışma yarıçapından 75 metreye kadar 6 farklı modele sahip Pi Makina kule vinçleri, 2 ton kaldırma kapasiteden 12 tona kadar ulaşmaktadır. Sabit kule vinçler, büyük kapasiteli projelerde yükseltme aparatı sayesinde kolay kurulum sağladıklarından dolayı tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra 3 ton kaldırma kapasitesi ve 24 metre kanca altı yüksekliği ile Pi kule vinç, mobil kule vinç sınıfının en yeni ve en çok talep edilen ürünüdür. Kurulum maliyetini sıfıra düşürmek amaçlı farklı projelerde kullanılmak üzere her noktaya kolayca taşınabilen mobilizasyon yeteneği ile öne çıkar.

Pi Makina sektördeki aktif firmalardan biri olarak; gelişmiş teknolojiyi kullanıp zamanında üretim yaparken müşteri memnuniyetini en üst derecede tutar. Ayrıca şirket ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapmaktadır. Kalite yönetimi sistemi şartlarına uyarak etkinliğini sürekli iyileştirme politikasında ilerletirken, iş makinası ve ataşman üretimlerine devam etmektedir.

Tüm Modeller