Kawasaki
Türkçe

Kawasaki

Kawasaki Heavy Industries Ltd.(KHI), çoğunlukla araç, motor, ağır makine, havacılık ve savunma ekipmanı, demiryolu taşıtı ve gemi üreticisi olarak tanınan bir Japon şirketidir. Aynı zamanda endüstriyel robotlar, gaz türbinleri, kazanlar ve endüstri için diğer malların üretimi de yapmaktadır. Firma, kurucusu Shōzō Kawasaki'nin adını almıştır. Kawasaki, Mitsubishi Heavy Industries ile birlikte, Japonya'nın üç büyük ağır sanayi üreticisinden biri olarak kabul edilmektedir.

Büyük çimento, kimyasal ve demir dışı metal fabrikaları, ana taşıyıcılar ve hafif hassas makineler dahil olmak üzere çok çeşitli endüstriyel tesisler ve ekipmanlar Kawasaki tarafından tasarlanmakta ve inşa edilmektedir. Firma ayrıca konseptten dağıtıma kadar endüstriyel tesis mühendisliği de sağlamaktadır ve otomasyon için de uygulamalar tasarlar. Kawasaki, montaj, kaynak, boyama ve mühürleme gibi süreçler için endüstriyel robotların yanı sıra tesis ve havaalanları için otomatikleştirilmiş ürün ve kargo sistemleri gibi dağıtım ve lojistik otomasyon sistemleri de üretmektedir. Kawasaki, inşaat amaçlı tekerlekli yükleyiciler, tünel makineleri, silindirler, kar küreme makineleri ve özel amaçlı yükleyiciler gibi ürünler üretmektedir. Kanal Tüneli'ni kazmak için kullanılan tünel açma makineleri ve Tokyo Körfezi Su Hattının yapımında kullanılan 14,14 m çaplı kalkan makineleri, şirketin ürettiği makinelerin kullanıldığı iki iyi bilinen örnektir.

Kawasaki Heavy Industries, Japonya'da ve yurtdışında yaklaşık 100 grup şirketi ile, bir 'teknoloji şirketleri grubunu' oluşturmuştur. Yüzyılı aşan bir tarih boyunca cilalanmış teknik beceri gerektiren çeşitli ürünleri, okyanus derinliklerinden yer, deniz ve havanın ötesindeki uzaya uzanan geniş alanlara göndermekte. Havacılık ve uzay bölümü, uçaktan uyduya kadar çeşitli ürünlerde faaliyet göstermektedir. Demiryolu taşıtları bölümünün dünyaya sunduğu ürünler arasında Shinkansen ve New York metro arabaları yer alırken, gemi ve açık deniz yapı bölümünün ürünleri, gaz taşıyıcıları ve büyük tankerlerden denizaltılara kadar çeşitlilik gösteriyor ve enerji çözümleri bölümü ile de enerji geliştirme ve üretim yelpazesini kapsıyor.

Ayrıca çevre ve geri dönüşüm tesisleri, üretim tesisleri, hassas makineler, endüstriyel robotlar ve altyapı ekipmanı dahil olmak üzere çeşitli üst düzey mühendislik teknolojilerinden güç alan çok çeşitli işletmelerde yer almaktadırlar. Son olarak şirket, Kawasaki markası olarak bilinen motosikletleri içeren eğlence ve güç malzemeleri üretmektedir. Ekskavatörlerde, vinçlerde, tekerlekli yükleyicilerde, tarım ekipmanlarında ve diğer birçok özel amaçlı araçta, Kawasaki'nin hidrolik parçaları ve sistemleri, güç kaynağı sağlamak için dünya çapında kullanılmaktadır. Kawasaki, hassas kontrol gerektiren yüksek güçlü uygulamalar için en zorlu çalışma koşullarında kullanılmak üzere tasarlanmış yüksek kaliteli hidrolik bileşenler üretme konusunda büyük bir üne sahiptir. Ayrıca, şirketlerinin büyümesi yolunda müşterilerinin ve toplumun karşılaştığı sorunları çözen yeni ilkeler oluşturmaya devam etmektedir.

1960'lı yıllardan beri, Hidrolik Ekskavatörler yaygın olarak tanınır hale geldiğinden, Kawasaki bu pazara hidrolik bileşenler sağlamaktadır. O zamandan beri Kawasaki, bu hafriyat makinelerinin ihtiyaç duyduğu muazzam güç kaynağını sağlamak için art arda hidrolik pompalar tasarlamış ve üretmiştir. Buna ek olarak Kawasaki, makinelerin ve farklı kontrol valflerinin hareketine izin vermek için bu gücü uygulamak üzere hidrolik motorlar da geliştirmiş ve operatörün gerekli hassas toprak tesviye işleminden kanal açma, kaya kırmaya kadar çok çeşitli görevlerini gerçekleştirmek üzere gereken hassas hissi ve kontrolü sağlasını amaçlamıştır. Kawasaki, Hidrolik Sistemin tüm mühendislik şirketi olarak, bu yüksek teknoloji cihazların üretimine sürekli katkıda bulunmaktadır.

Uygulama için özel olarak tasarlanmış KLW veya KML serisi kontrol valfleri, K3VLS serisi gibi yüksek performanslı ve düşük gürültülü hidrolik pompaların yanı sıra kırık taş veya kereste taşınması ile çalışan tekerlekli yükleyicide kullanılmaktadır. Hidrostatik Şanzıman Sisteminin K8V serisi pompaları ve M7V serisi motorlarını kullanan makinelerde yüksek verimli sistem ve üstün sürüş konforu gerçekleştirilmektedir. KLSV serisi veya KMP10 serisi kontrol vanaları ise, K3VLS serisi pompa uygulama sistemi için uygundur. Hidrostatik Şanzıman sistemi ise genellikle seyahat için paletli dozerlerde kullanılır. K8V pompa serisi ve M7V motor serisi, güçlü çekiş performansı sağlar.

K3VLS serisi pompa ve KLSV kontrol valfi, yük algılama sistemini kullanan makine için yüksek verimlilik ve üstün kontrol edilebilirlik sağlar. K8V serisi ile ise pompa ve motor, seyahat için Hidrostatik İletim Sistemini kullanan makinenin etkili ve güçlü çalışma verimliliğine katkıda bulunur. Firma forklift ürünlerinde , K3VLS ve K3VL serisi pompalar ve KLSV kontrol vanası serisi, üstün kontrol edilebilirlik elde etmek için bir yüke duyarlı kontrol sistemine sahiptir. Hidrostatik şanzıman sistemini kullanan makine için K8V serisi pompa ve M7V serisi motor, makinenin kararlı sürüş karakteristiğine katkıda bulunur. Açık merkez sistemi KMC10L ve MW serisi için bir dizi kontrol vanası da bulunmaktadır. Kawasaki’nin yüke duyarlı kontrol sistemi tipik olarak, K3VLS serisi pompanın ve KLSV serisi kontrol vanasının uygun olduğu teleskopik yükleyiciler için kullanılır. K8V serisi pompa ve M7V serisi motor, hidrostatik şanzıman sistemini kullanan makineler için verimli ve istikrarlı sürüş özelliklerine katkıda bulunur.

Yüksek teknolojili ürünleri, dünya çapında en yeni ekipmanlarla donatılmış ve gelişmiş üretim sistemlerini içeren fabrikaları tarafından üretilmektedir. Bu sebeple ve tüm bu farklılaştıran özellikleriyle birlikte Kawasaki ürünleri, global pazarda büyük bir kitleye sahiptir.

Tüm Modeller