Hidromek
Türkçe

Hidromek

Dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi olan Hidromek, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu Hasan Basri Bozkurt, girişimine tarım traktörleri için ataşman üretimi ile başlamıştır. Bu girişim, yıllar boyunca bir adım daha ileriye götürülmeye çalışılmış ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir. Dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapan şirket, bünyesinde şu an 2000'e yakın çalışan barındırmaktadır. Ürün bandının genişletilmesi ile büyüyen şirket, Ankara Organize Sanayi Bölgesinde 1.400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde bulunan HİDROMEK Üretim Üssü’nde daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve silindir gibi ana parça üretimini kendi bünyesinde yapmaktadır. HİDROMEK makinaları dünyada 100’ün üzerinde ülkede kullanılmaktadır ve yurt dışındaki bayi yönetimini, satış hizmetlerini yönetmek üzere de ayrıca İspanya, Rusya, Tayland ve Japonya’da farklı firmalarını kurmuştur.

Türkiye’de son 11 yıldır kazıcı yükleyici, son 8 yıldır hidrolik ekskavatör ve son 2 yıldır motor greyder satışlarında pazar lideri olan şirket, uluslararası düzeyde toplam 20 adet tasarım ödülünün de sahibidir.

HİDROMEK, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan ve beklentilerinin ötesine geçen ürün ve hizmetler sunarken, bu ürün ve hizmetleri sürekli iyileştirmeye ve geliştirmeye çalışan bir şirkettir. Kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve sistemin etkinliğini sürekli iyileştirmek en önemli vizyonları arasında yer alır. Geliştirilmiş sistemleri sayesinde sürekli iyileştirme ve katılımcılığı artırmak amacıyla tedarikçi, distribütör ve bayileri ile işbirliğini geliştirerek toplum için katma değer yaratmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda paydaşları ile iletişimde kalarak fikir ve önerilerine önem verir ve problemlerin çözümünde onlara empati kurarak yaklaşmayı hedeflemiştir. Müşterileri ile uzun süreli ilişkiler geliştirmek isterken, tüm kanunlara ve yasal düzenlemelere titizlikle uyar ve şeffaf davranır. Son teknoloji tesislerinde üretilen inşaat ekipmanları, güçlü motoru ve ağır hizmet tipi konstrüksiyonu ile üstün performans ve dayanıklılık sunar. Ayrıca, çok yönlü kullanım alanı bulunan, kontrol kolaylığı bulunan ürünler konforlu bir çalışma ortamı sağlarlar.

HİDROMEK'in üretim teknolojisi, sektördeki son gelişmeler baz alınarak sürekli yenilenmektedir. Tasarım ve kalite şartnamesine uygun olarak tüm bileşenler ayrı ayrı üretilmektedir. İşlemlerde malzeme yapısının tasarım kriterlerine uygunluğu çeşitli sertifikalar aracılığı ile doğrulanmıştır. Ürünlerdeki tüm parçalar, titiz bir çalışma ile montaj hattına hazırlanır, nihai üretim prosedürü ile birlikte, montaj öncesi projeye tamamen uygun hale getirilir. Gerçek çalışma koşullarındaki aşınma kontrolleri ile simüle edilerek, monte edilen bileşenler test edilir. Tüm bu aşamalardan sonra ise, farklı ataşmanlar ile farklı çalışma koşulları altında çeşitli operatörler tarafından saha testine tabi tutulan makinalar son kullanıcı ile buluşmaktadır.

HİDROMEK uzmanlığı ve dinamizminden güç alan HİDROMEK Tasarım Stüdyosu, devrim niteliğinde ve stratejik değer üreten HİDROMEK iş makineleri tasarlar. Şirketin kullanıcı odaklı tasarım yaklaşımları, tüketici tercihlerinden ve iş hareketlerinden etkilenir. Bu anlayış temelinde HİDROMEK'in amacı, operatörler için en kabul edilebilir çalışma ortamını oluşturmaktır. HİDROMEK’in operatör felsefesinin amacı ise, HİDROMEK operatörlerini diğer inşaat ekipmanı kullanıcılarına göre daha özel bir noktaya yerleştirmek ve HİDROMEK iş makinelerini kullanırken kendilerini daha ayrıcalıklı hissetmelerini sağlamaktır.

Bunlara ek olarak, geleceğin elektrikli iş makinaları konusunda uzmanlaşmasını hedefi yapan şirket, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden ilgi gören elektrikli ekskavatör modelinin, yüzde yüz elektrikli ve lastikli ilk ekskavatör olarak ilkler arasında yer almasını planlıyor.

Tüm Modeller